Jass – piektais rupjākais spēlētājs, Masaļskis atvairījis visvairāk metienu


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Noslēdzies pasaules hokeja čempionāta pirmais posms jeb grupu turnīrs. Līdz ar to varam apkopot labākos spēlētājus statistikas ailēs. Gluži par labāko saukt varbūt nepiedienētu, taču piektais visvairāk sodītais spēlētājs šajā čempionātā ir Latvijas izlases uzbrucējs Koba Jass.

22 gadus vecais Jass, kurš iepriekšējā sezonā pirmo reizi spēlēja ārzemēs, pārstāvot Kazahstānas vienību “Kazzinc-Torpedo”, piedalījās visās septiņās Latvijas izlases spēlēs un kopumā savāca 27 soda minūtes. Zīmīgi, ka tās visas pēdējā komandas spēlē pret zviedriem. Vispirms Koba saņēma divu minūšu noraidījumu par dūru izvicināšanu ar Ēriku Karlsonu, bet, tikko atgriezies laukumā, hokejists devās vēlreiz pārmācīt zviedru un par to saņēma 5+20 minūtes jeb noraidījumu līdz mača beigām.

27 soda minūtes ievieto Jasu piektajā vietā soda minūtēm bagātāko spēlētāju vidū. Tikpat ir arī trešajā un ceturtajā vietā esošajiem Sašam Treijam (Francija) un Andrejam Kosticinam (Baltkrievija), taču šie abi kungi piedalījušies krietni mazāk spēlēs, attiecīgi divās un trīs. Jass ir viens no sešiem hokejistiem, kas saņēmis noraidījumu līdz spēles beigām.

Sodītāko spēlētāju sarakstā ir vēl viens latvietis –Armands Bērziņš saņēmis 14 minūtes sešos mačos, kas ir 15. augstākais rādītājs. Visvairāk minūšu saņēmuši divi vīri – Gorans Bezina no Šveices un Janniks Hansens no Dānijas – abiem pa 29 minūtēm.

Masaļskis – septītais labākais vārtsargs

Labāko vārtsargu konkurencē pārliecinoši pirmais ir somu mūris Petri Vehanens, kurš piedalījies četros mačos, atvairījis 61 no 63 metieniem jeb 96,83%, vidēji savos vārtos ripu ielaižot vien neticamas 0,64 reizes. Krievijas vārtsargs Semjons Varlamovs piecās spēlēs atvairījis 94,66% (124/131), vidēji ielaižot 1,62 ripas.

Latvijas izlases pirmais numurs vārtos Edgars Masaļskis ir septītais labākais, sešos mačos atvairot 91,98% metienu. Edgars tika galā ar 172 no 187 metieniem un vidēji ielaida 2,65 ripas. Pa Edgara vārtiem izdarītie 187 metieni ir lielākais rādītājs, tāpat arī atvairītie 172 metieni ir visvairāk.

Starp vārtsargiem, kuri spēlējuši mazāk nekā 40% komandas spēļu, sestais labākais ir Māris Jučers. “Dinamietis” laukumā pavadīja 78 minūtes un 13 sekundes, atvairīja 45 no 49 metieniem jeb 91,84% metienu un vidēji ļāva savu cietoksni cauršaut 3,07 reizes.

Indrašis snaiperu divdesmitniekā

Labāko vārtu guvēju saraksta galvgalī atrodas krievu superzvaigzne Jevgēņijs Malkins, kurš septiņās spēlēs guva septiņus vārtus, bet par vieniem mazāk iespēja Krievijā spēlējošais norvēģis Patriks Tūrensens. Pa pieciem sametuši čehs Alešs Hemskis un norvēģis Matss Trigss.

No mūsējiem labāko 20 skaitā iekļuvis pasaules čempionātu debitants Miks Indrašis, kurš piedalījās visās septiņās spēlēs un guva trīs vārtus. Tā ir dalīta 18. vieta čempionātā pēc pirmās kārtas. Miks kopumā izdarīja 23 metienus, realizējot 13,04% izdarīto metienu.

Ar pieciem punktiem Indrašis ir arī rezultatīvākais mūsu izlases spēlētājs, taču ar to nav bijis pietiekami, lai iekļūtu labāko 30 turnīra punktu guvēju sarakstā. Tā galvgalī ar 16 punktiem (6+10) ir jau minētais Tūrensens no Norvēģijas, bet aiz SKA uzbrucēja ir Malkins ar 14 punktiem (7+7). Mājiniecei Zviedrijai arī ir savs spēlētājs rezultatīvāko trijniekā – tas ir Henriks Zeterberjs, kurš guvis 13 punktus (2+11).

Zeterberja 11 piespēles ir labākais iespētais šajā rādītājā, bet pa desmit piespēlēm atdevuši arī Dankans Kīts (Kanāda), Makss Pacioretī (ASV) un Patriks Tūrensens (Norvēģija). 41. labākais piespēļu dalītājs ir Latvijas izlases kapteinis Jānis Sprukts, kurš četras reizes apgādājis partnerus ar rezultatīvām piespēlēm.

Rezultatīvāko aizsargu sarakstā labākais ir kanādietis Dankans Kīts ar 11 punktiem (1+10), bet otrais ir norvēģis Jonass Hūluss ar astoņiem punktiem (4+4). Šeit Latvijai divi pārstāvji – 24. ar trim punktiem (1+2) ir Oskars Bārtulis, bet Guntis Galviņš sakrāja trīs punktus tikai ar piespēlēm, un tas viņu ievieto dalītā 27. vietā. Guntis ir mūsu labākais spēlētājs pēc lietderības koeficienta (+3), taču, lai iekļūtu labāko 30 skaitā visā čempionātā, bija vajadzīgs vismaz +5… Labākos koeficientus savākuši krievi – Malkinam ir +13, bet pa +11 Aleksandram Perežoginam un Aleksandram Popovam.

Aleksejs Širokovs uzvarēja 44 no 78 iemetieniem un ar 56,41% ir 22. labākais šajā rādītājā pirmajā čempionāta kārtā. Iemetienu speciālista dotības vislabāk demonstrējis norvēģis Mariuss Holtets, uzvarot 71,43% iemetienu. Tiesa, Holtets piedalījies vien 28 iemetienos, kamēr nākamie sekotāji to darījuši krietni biežāk – zviedrs Kalle Jernkroks uzvarējis 47 no 69 reizēm (68,12%), bet Pols Stašnijs (ASV) bijis pārāks 83 no 125 iemetieniem (66,4%).

Autors: Andrejs Siliņš / SportaCentrs.com

Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites