Kategorijas | Jaunumi, , Ziņas

Atslēgas vārdi: , , , , , ,

Kam tiks zelts – Krievijai ceturtais vai Slovākijai otrais?


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Šovakar Somijas galvaspilsētā Helsinkos tiks sadalītas 2012. gada pasaules hokeja čempionāta godalgas. 17:00 mājiniece Somija cīņā par bronzu tiksies ar Čehiju, savukārt 21:30 lielais fināls – Krievija centīsies izcīnīt ceturto zeltu, tiekoties ar Slovākiju, kas līdz šim vienīgo čempiontitulu izcīnīja pirms desmit gadiem.

2002. gada 11. maijā Slovākija pirmo reizi vēsturē izcīnīja pasaules čempionāta zeltu. Ar desmit gadu veco vēsturi zināma saistība meklējama arī citos aspektos. Tāpat kā toreiz, arī šogad slovāki ceturtdaļfinālā uzveica favorīti Kanādu (toreiz 3:2, šoreiz 4:3). Ja toreiz pusfinālā Slovākija uzveica mājinieci Zviedriju (3:2), šoreiz tika pārlēkta principiālo sāncenšu čehu barjera (3:1). Tāpat kā toreiz, arī šogad slovākiem finālā jātiekas ar Krieviju. Pirms desmit gadiem Slovākija svinēja uzvaru ar 4:3, kā būs šoreiz?

2012. gada čempionātu slovāki sāka ar diviem zaudējumiem pret Kanādu (2:3) un Somiju (0:1), un nepacietīgākie līdzjutēji jau norakstīja Slovākijas cerības, atgādinot to, kā komandai gājis pēdējos gados. Proti, nevienā no pēdējiem četriem čempionātiem Slovākija nav tikusi augstak par desmito vietu. “Būtībā Latvijas līmeņa blice,” nosprieda neviens vien. Tomēr turnīra turpinājumā slovāki apliecināja savu sīksto dabu, apspelēja amerikāņus (4:2), kazahus (4:2), baltkrievus (5:1), šveiciešus (1:0) un francūžus (5:4). Grupu turnīrā Slovākija finišēja ceturtā, taču ar vienādu punktu skaitu kā trešajā vietā esošajiem somiem (15) un tikai par punktu mazāk nekā pašu pieveiktajiem ASV, kas palika otrie. Ceturtdaļfinālā sekoja revanšs Kanādai (4:3) par zaudējumu pirmajā čempionāta dienā, bet pusfinālā slovāki, pateicoties diviem Miroslava Šatana vārtu guvumiem, pieveica Čehiju (3:1).

Krievus pirms gada Slovākijā dabūtā ceturtā vieta šogad iedvesmojusi lieliem darbiem. Krievija ir vienīgā komanda, kas šajā čempionātā nav zaudējusi ne spēli. Krievija guvusi jau 38 vārtus, kas ir tikpat, cik Kanāda, taču krieviem ir visas iespējas šovakar kļūt par rezultatīvāko turnīra komandu – jāgūst tikai vieni vārti. Tiesa, ar vieniem vārtiem uzvarai, visticamāk, nepietiks, lai gan reizi slovāki šogad palika uz nulles. Tas notika spēlē pret Somiju (0:1), ko vakar pusfinālā krievi sarāva gabalos – 6:2.

Krievijas superzvaigznes ir uzdevumu augstumos – Jevgēņijs Malkins vakar iemeta trīs vārtus, kopumā čempionātā guvis jau desmit un ar 18 punktiem ir rezultatīvākais turnīra hokejists. Tiesa, tikpat ir norvēģu zvaigznei Patrikam Tūresenam (7+11), tāpēc šovakar “Penguins” centrs Malkins var kļūt par absolūto līderi. “Capitals” zvaigzne Aleksandrs Ovečkins piedalījies vien abos izslēgšanas mačos, bet paspējis jau iemest divus vārtus. Slovākiem čempionāta rezultatīvāko vīru saraksta divdesmitniekā ir tikai viens spēlētājs – Bufalo “Sabres” aizsargs Andrejs Sekera savācis deviņus punktus (2+7) un ir 19. rezultatīvākais turnīrā. Piecus vārtus slovāku labā guvis Tomašs Kopeckis (5+1), bet pa četriem ir Miroslavam Šatanam (4+1) un Branko Radivojevičam (4+4).

Krievija izcīnījusi četrus pasaules čempiontitulus (1993., 2008., 2009.), tiesa, vēl 21 izcīnījusi Padomju savienība, ko varētu dēvēt par Krievijas komandas priekšgājēju. Pie sudraba tikts divas reizes (2002., 2010.), bet, skaitot kopā ar PSRS komandas panākumiem, krieviem ir septiņi sudrabi. Slovāki atbild ar vienu jau pieminēto zeltu pirms desmit gadiem un 2000. gada Krievijā izcīnīto sudrabu. Toties Čehoslovākijas sastāvā slovāki tikuši pie vēl sešiem zeltiem un desmit sudrabiem.

Autors: Andrejs Siliņš / SportaCentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites