Kategorijas | NHL, Ziņas

Atslēgas vārdi: , ,

Leģendārais Lidstrēms beidz karjeru


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Par hokejista karjeras beigām oficiāli paziņoja leģendārais zviedru aizsargs Niklass Lidstrēms, kurš visu savu karjeru Nacionālajā Hokeja līgā (NHL) pavadīja vienā klubā – Detroitas “Red Wings” – četrreiz tiekot pie Stenlija kausa.

1989.gada NHL draftā Lidstrēmu tikai ar 53.numuru izvēlējās Detroitas “Red Wings”, taču tas viņam neliedza aizvadīt spīdošu karjeru. NHL viņš sāka spēlēt 1991./1992.gada sezonā un jau debijas gadā 80 spēlēs izcēlās ar 60 (11+49) rezultativitātes punktiem. Kopumā Lidstrēms NHL pavadīja 20 sezonas (visas “Red Wings” rindās), regulārajā čempionātā nospēlēja 1564 spēles, nopelnot 1142 (264+878) rezultativitātes punktus. Pirms NHL karjeras Lidstrēms pāris sezonas aizvadīja dzimtenes klubā “VIK Vasteras”.

Stenlija kausā Lidstrēms aizvadījis 263 spēles, atzīmējoties ar 54 gūtajiem vārtiem un 129 rezultatīvajām piespēlēm.

1992.gadā viņš iekļauts NHL debitantu simboliskajā izlasē, piedalījies 12 Zvaigžņu spēlēs, 10 reizes iekļauts NHL pirmajā simboliskajā izlasē, vēl divreiz – otrajā. Septiņas reizes saņēmis Džeimsa Norisa balvu, ko piešķir NHL labākajam aizsargam. Reizi ticis arī pie Kona Smita balvas (vērtīgākais Stenlija kausa izcīņas spēlētājs). Kopā ar Zviedrijas izlasi 1991.gadā izcīnījis pasaules čempiona titulu, bet 2006.gadā kļuvis par olimpisko čempionu un iekļauts turnīra simboliskajā izlasē.

Lidstrēmam pieder arī daudzi NHL rekordi – pirmais Eiropā dzimušais Norisa un Smita balvu ieguvējs, pirmais Eiropā dzimušais Stenlija kausu ieguvušās NHL komandas kapteinis, pirmais Eiropas aizsargs, kam izdevies nopelnīt 1000 rezultativitātes punktus, vecākais pirmo karjeras hat trick sasniegušais spēlētājs (40 gadi), vecākais hat trick sasniegušais aizsargs, vecākais Norisa balvas ieguvējs (41 gads, 57 dienas) un citi.

Lidstrēms: “Nav vairs spēka un motivācijas”

“Lēmumu pieņēmu pagājušajā nedēļā un pateicu par to [ģenerālmenedžerim] Kenam Holandam. Teicu, ka beidzu karjeru. Viņš palūdza mani padomāt līdz šai trešdienai, taču arī tagad mans lēmums palicis nemainīgs. Man vairs nav tā spēka un motivācijas, kas nepieciešama, lai sagatavotos sezonai. Detroita bija gatava man dot vēl pāris mēnešus pārdomām, taču lēmumu es nemainīšu. Domāju, ka man pietiek un pielikt punktu karjerai šajā situācijā ir vienīgais pareizais risinājums,” sacīja 42 vecais Lidstrēms.

“Pirms lēmuma pieņemšanas apspriedos ar ģimeni, bērniem, turklāt bērni zināja, ka tiklīdz beigšu karjeru, mēs atgriezīsimies Zviedrijā,” uzsvēra hokejists. “Tātad pārceļamies jau šovasar. Protams, tas nebūs viegli, jo 21 gads pavadīts Detroitā. Taču uzskatām, ka tā būs pareizāk. Nezinu, kā jutīšos ārpus hokeja. Vairs nebūs nekādu treniņu, nekā tāda, kas bijis visus šos gadus.”

Aizsargs arī atzina: “Jūtu, ka vēl gadu vai divus varētu spēlēt NHL, esmu pat par to pārliecināts. Taču ar slodzēm tikt galā ir arvien grūtāk, mans ķermenis arvien aktīvāk man atgādina par manu vecumu. Un vēl viena lieta – motivācija… Mana karjera bija fantastiska. Nav daudz tādu, kas spēlējuši sešos Stenlija kausa finālos, četrreiz uzvarot. Saiknē ar klubu palikšu. Mums ar Holandu sarunāta tikšanās, kur mēģināsim parunāt par turpmāko sadarbību. Nezinu gan, ko man piedāvās. Nezinu arī, kad tikšu Slavas zālē, un vai vispār tikšu. Atliek cerēt. Tas būtu lieliski.”

Autors: Jānis Pārums / SportaCentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites