Kategorijas | Jaunumi, Ziņas


Ozoliņš oficiāli vienojas ar Mitišču Atlant


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Rīgas “Dinamo” bijušais kapteinis Sandis Ozoliņš pēc medicīnisko pārbaužu izturēšanas ir pievienojies KHL klubam Mitišču “Atlant”, šodien vēsta oficiālā mājas lapa.

“Viens no pārbaudes testiem bija ļoti grūts – skriešana ar skābekļa masku, kas turpinājās 9 minūtes. Kopumā mani testēja divas stundas”, norāda Ozoliņš.

Uz jautājumu, kāpēc ne Rīgas “Dinamo”, 40 gadus vecais hokejists atbild sekojoši: “Acīmredzot, pienāca tāds laiks… Es vēl gribu izcīnīt kaut ko ļoti svarīgu. Un kāpēc ne ar Mitišču klubu?”

40 gadi, pēc jūsu domām, ir hokeja vecums?
– Katrs pats liek sev atzīmi.

Pēc dabas esat cīnītājs?
– (smaida) Kādā ziņā? Nē, es neesmu “policists”, ja jūs domājat to. Tas nav par mani. Es domāju: ja esi uzvilcis kluba kreklu, tad cieni līdzjutējus un pretiniekus. Uz vājuma brīdi man nav tiesību. Es radis uz laukuma atdot visu, ko es tajā dienā varu.

Pirms diviem gadiem “Dinamo” ģērbtuvēs aizcirtāt durvis, kad jums neļāva spēlēt pēc elkoņa opreācijas. Vai arī tagad esat gatavs tādam varoņdarbam?
– Jā, bija tāda lieta (ar smaidu). Gadiem ejot, ticiet man, neesmu stipri mainījies.

Jūs atcerās ne tikai kā KHL Visu zvaigžņu spēles kapteini, bet arī kā vienīgo cilvēku līgā, kurš nenobijās aizstāvēt komandasbiedru un doties kautiņā ar “Vitjaz” kluba ”’policistu” Jablonski.
– Toreiz izveidojās tāda situācija. Es aizstāvēju Cibuļski, jo man nebija citas izvēles. Jablonskis mani atgrūda, un uz ledus izveidojās tāds “karuselis” (smīkņā)…

Nebija bail?
– Visi baidās. Bailes saķerties ar ledus slepkavu ir vienmēr. Bet visi dara to, kas tajā brīdī ir vajadzīgs. Un es neesmu izņēmums. Atklāti sakot, es nezinu, kurš spēlētājs KHL varētu līdzvērtīgi spēkoties ar Jablonski.

Tādiem kā viņš, ir vajadzīgi līgā?
– Tas nav jautājums man.

2008 gadā jūs vienu sezonu nespēlējāt. Presei paziņojāt par karjeras beigām…
– Toreiz es nebeidzu. Vienkārši pieņēmu lēmumu tājā sezonā nespēlēt. Tolaik biju psiholoģiski noguris.

Pēc gada toreizējais kluba ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs sr lepnumu teica, ka viņam ir izdevies jūs atgriezt lielajā hokejā.
– Jā, gadu pirms tam, mēs nevienojāmies. Bet pēc tam viņš atsūtīja man īsziņu, es viņam piezvanīju no Amerikas, un mēs atradām kopsaucēju.

Saprotams, ka šobrīd jūs iekārtojaties dzīvošanai Maskavā. Un kā jums patīk šī pilsēta?
– Jau paspēju izjust tās jaukumus. No Mitišciem uz medicinīsko centru mēs braucām 2 stundas un 35 minūtes. Speciāli biju uzņēmis laiku sastrēgumu dēļ nācās nedaudz nokavēt.

Savā ilgajā hokejista karjerā esat daudz ceļojis pa pasauli. Kura pilsēta patika visvairāk?
– Katrai ir savi plusi un mīnusi. Esmu Latvijas pilsonis, un šajā ziņā mana izvēle ir acīmredzama.

Un kā jums būs Mitiščos? Nebūs vientulīgi?
– Ceru, ka būs labi. Kaut gan mana draudzene palika Rīgā. Pagaidām esmu apmeties viesnīcā. Klubs solīja piešķirt dienesta dzīvokli.

Tas nozīmē, ka tomēr sirds plēsīsies pušu starp Mitiščiem un Rīgu?
– Nu nevajag tā dramatizēt. Savā hokejista karjerā esmu iemācījies pareizi nodalīt spēli un privāto dzīvi. Ceru, ka mana draudzene sapratīs un pieņems manu prombūtni…

Un jums taču Amerikā ir bērni…
– Jā, divi dēli no pirmās laulības. Robertam tagad ir 18 gadi, viņš spēlē ģitāru, klavieres un sitamos instrumentus. Vēlas izveidot savu mūzikas grupu. Bet viņam vēl viens gads ir jāmācās skolā. Jaunākajam dēlam Kristoferam drīz būs 16 gadi, viņš arī vēl mācās.

Daudzus tagad uztrauc uz Krieviju braucošo NHL spēlētāju sportiskā forma. Kad jūs sākāt gatavoties sezonai?
– Jau maijā, un, ticiet man, to es darīju ar pilnu pašatdevi. Mēs ar draugiem īrējām ledu, strādājām trenažieru zālē pie vispārējās fiziskās sagatavotības. Bet tāpat būs vajadzīgs laiks, lai saspēlētos ar jauno komandu, tas ir skaidrs.

Tas nozīmē, ka uz ledus būsiet jau drīz?
– Kā izlems komandas treneru korpuss. Esmu gatavs iziet uz ledus jeburā brīdī, lai tikai dotu labumu klubam. Pagaidām par savu dienas kārtību zinu tikai 10 minūtes uz priekšu…

Bet rīt ieradīsieties uz arēnu, lai vismaz apskatītos spēli pret “Spartak”?
– Ja jūsu sastrēgumi ļaus un varēšu laicīgi ierasties…

Nu tad labi, veiksmi jums jaunajā klubā, un “bravo” par jūsu izvēli!
– Paldies. Cīnīsimies zem “Atlant” karoga.

Autors: Gatis Druvietis / SportaCentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites