Dinamo Gagarina kausa ieguvējiem problēmas nesagādā


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Otro zaudējumu pēc kārtas KHL čempionātā piedzīvojuši Rīgas “Dinamo” hokejisti, kas savā laukumā ar 1:3 piekāpās Gagarina kausa turētājiem Maskavas “Dynamo”. Vienīgos vārtus laukuma saimniekiem pēdējā trešdaļā guva Matjē Karls, kurš atgriezies dinamiešu sastāvā pēc piespiedu pauzes savainojuma dēļ.

Pārpildīto tribīņu priekšā komandas maču sāka ātrā tempā, turklāt rīdzinieki jau otrajā minūtē izveidoja bīstamu momentu – Džemijs Džonsons un Mārtiņš Karsumu apzog Niklasu Bekstrēmu, met Daugaviņš, bet Aleksandrs Šaričenko viesu vārtos spēlē precīzi. Jau pēc pāris minūtēm Džonsons atkal tiek pie ripas sāncenšu zonā, izdara metienu, taču vārtsargs atkal tver ripu cimdā. Tūlīt pat karuseli pie Mikaela Telkvista vārtiem sagriež sāncenšu pirmā maiņa, bet “Dinamo” iztur.

Trešdaļas vidū īsā laikā divos momentos komandu glāba Telkvists – vispirms pēc Cvetkova metiena no tuvas distances, bet pēc tam tāds seko arī pēc Kvapila un Solovjova. Rīdzinieki atbild ar pretuzbrukumiem, bet arī sāncenšu vārtos nav nekāds caurums, un rezultāts nemainās. met pa Telkvista vārtiem, rīdzinieku vārtsargs nospēlē precīzi un mierīgi, neļaujot sāncensim iebakstīt ripu vārtos.

Mača 12. Minūtē rīdziniekus pirmo reizi glābj vārtu stabs, bet minūti vēlāk komanda tiek pie pirmā vairākuma. Rīgas publikas “mīlulis” Leo Komarovs asi nospēlē pret Miku Indraši un dodas uz noraidīto soliņu. Vairākums moments Daugaviņam, jau pēc Komarova nākšanas laukumā arī Karsumam, bet rezultāts nemainījās. Atklāt to neizdevās arī Ovečkinam – Telkvists noceļ ripu no draudīgā uzbrucēja nūjas.

16. minūtē par sāncenša grūdienu uz apmales noraidījumu izpelnījās Raitis Ivanānam, un šajās divās minūtēs mājiniekiem klājās tiešām smagi. Jau pirmajās sekundēs spēcīgi meta Filips Novāks, Telkvists ripu nefiksēja un tā slīdēja vārtos, bet uz līnijas to aizslaucīja Guntis Galviņš. Telkvistam darba netrūka arī turpmāk, bet arī maskavieši rezultātu neatklāja. Tieši tāpat kā vārtu nebija visas 20 minūtes.

Otrā trešdaļa sākās ar diviem Bekstrēma un vienu Komarova metienu, bet sveicienu no rīdziniekiem tūlīt pat nodeva Ģirts Ankipāns, netālu no vārtiem tiekot pie ripas. Tomēr metiens no neērtās puses Šaričenko lielas problēmas nesagādāja.

Mājiniekiem pat ilgāku laiku izdevās kontrolēt ripu sāncenšu zonā, taču metienu pa sāncenšu vārtiem nebija. Savukārt “Dynamo” atbildēja ar bīstamu momentu, un tikai nedaudz pietrūka Ovečkinam, lai pielabotu ripu, kas lidoja gar tālo stabu. Tūlīt pat jau otro noradījumu nopelnīja Komorovs, taču arī šis vairākums tika aizvadīts tikpat neizteiksmīgi, kā pirmais.

Trešdaļas astotajā minūtē rezultāts beidzot tika atklāts, bet to izdarīja viesi – pēc piespēles no aizvārtes no zonas vidus spēcīgi meta Goirohovs un ripa ielidoja augšēja vārtu stūrī. “Dinamo” atbildēja ar savu uzbrukumu un Aleksandra Žiru pārkāpumu. Lai gan mazākums izdevās izturēt, drīz vien maskavieši gūst vēl vienus vārtus. Aleksejs Cvetkovs ieturēja pauzi aiz vārtiem, sekoja piespēle visu aizmirstajam Denisam Kokarevam, kurš raidīja ripu vārtu tālajā stūrī. Jau dažas minūtes vēlāk Džonsons izkārtoja lielisku iespēju Daugaviņam, kurš nonāca aci pret aci ar maskaviešu vārtsargu, taču metiens nesekoja – seko piespēle, ko pārtver sāncenšu aizsargs.

Kad trešdaļa jau tuvojās noslēgumam, sāpīgi par sevi rīdziniekiem atgādināja Ovečkins. Lai gan rīdzinieki bija atgriezušies savā zonā, maskaviešu uzbrucējam izdevās savilkt ap sevi gandrīz visu piecinieku un arī izdarīt metienu. Pēc tā ripu Telkvists atvairīja, bet Dmitrijs Pestunovs raidīja vārtos – 0:3.

“Dynamo” trešo periodu iesāka ļoti piesardzīgi, taču jau tā otrajā minūtē bīstamu momentu izveidoja tieši rīdzinieki – Žiru no aizvārtes izdarīja piespēli Ņiživijam, bet uzmest no vārtu priekšas pieredzējušajam uzbrucējam sāncenši neļāva. Trešdaļas turpinājumā laukuma saimnieki trīs reizes tika pie skaitliskā vairākuma, taču kādu labumu izspiež tikai viena no tiem. 51. Minūtē Karls uzšauj no zilās līnijas un ripa ielec vārtos. Tiesneši vēl dodas skaidroties ar videoatkārtojuma speciālistu, taču pēc brīža atzīst, ka vārtu guvums jāskaita – 1:3.

Tūlīt pat vēl viens vairākums, kura pirmajās sekundēs ripa trāpa pa vārtu stabu, taču tas arī bija viss – gan šajā vairākumā, gan vispār mačā. Tā izskaņā tuvu ceturtajiem vārtiem bija maskavieši, viesuli mājinieku aizsardzības zonā sagrieza pirmā maiņa, tomēr vairāk ripu šajā spēlē nebija.

Zaudējums 1:3, un tagad jāgatavojas smagai izbraukumu sērijai.
Rīgas “Dinamo” sastāvs:

Mikaels Telkvists (Māris Jučers); Guntis Galviņš – Arvīds Reķis, Matje Karls – Kristaps Sotnieks, Mārtiņš Porejs – Rodrigo Laviņš; Mārtiņš Karsums – Džeimijs Džonsons – Gints Meija, Aleksandrs Ņiživijs – Pols Šehura – Aleksandrs Žirū, Kaspars Daugaviņš – Andris Džeriņš – Ģirts Ankipāns, Gunārs Skvorcovs – Māris Bičevskis – Elvijs Biezais, Miks Indrašis.

KHL regulārais čempionāts, 25. novembris, Rīga
Rīgas Dinamo – Maskavas Dynamo 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Vārti: 0:1 Gorohovs (Volkovs) 27:44 0:2 Kokarev (Cvetkovs) 31:45, 0:3 Pestunovs (Ovečins) 38:25, 1:3 Karls 50:42
Soda minūtes: 4 – 10
Metieni: 30 – 31
Vārtsargi: Mikaels Telkvists – Aleksandrs Šaričenko

Autors: Pēteris Neimanis / SportaCentrs.com

Foto: dinamoriga.eu


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites