Kategorijas | Jaunumi, Ziņas


Dalmena kļūda un Dārziņa vārti atnes uzvaru pār Kazahstānu


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Šovakar ļoti svarīgu spēli Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā aizvadīja Latvijas hokeja izlase, kas tikās ar, iespējams, nopietnāko sāncensi cīņā par vienīgo ceļazīmi. Latvija jau trešajā minūtē bija vadībā ar 2:0, tomēr pārsvaru noturēt neizdevās. Izšķirošie notikumi risinājās trešas trešdaļas ievadā, kad savā zonā rupji kļūdījās Kevins Dalmens, bet uzvaras vārtus guva Lauris Dārziņš (3:2). Šovakar par izlases rekordistu aizvadīto spēļu skaita ziņā kļuva Aleksandrs Ņiživijs.

Latvijas izlase vakar, lai arī ne bez nervozēšanas, tomēr beigās itin pārliecinoši uzvarēja Lielbritāniju (6:2). Kazahstānai pirmā uzvara nāca krietni smagāk. Francija izdarīja divreiz vairāk metienu pa vārtiem (38:19), taču pašiem neveiksmīgi vārtos darbojās Kristobāls Iē, un Kazahstāna svinēja uzvaru ar 3:2. Latvijas galvenais treneris Teds Nolans nolēma nemainīt uzvarētāju sastāvu, un spēles sākums izvērtās vienkārši fantastisks. Pirmie vārti tika gūti jau otrajā minūtē. Ripa pēc Arvīda Reķa metiena no zilās līnijas atleca vārtu priekšā, kur pie tās pirmais bija Juris Štāls (1:0). Pagāja tikai 39 sekundes, un rezultāta tablo vēstīja jau par 2:0 – aiz vārtiem ļoti enerģiski pacīnījās Roberts Jekimovs un Miķelis Rēdlihs, un epizode beidzās ar precīzu Rēdliha metienu no tuvas distances.

Kazahstānai notika vārtsargu maiņa – Vitāliju Koļesņiku nomainīja Vitālijs Jeremejevs. Kazahstāna nekādi nespēja atgūties no sākuma šoka, un Latvija turpināja veidot bīstamus uzbrukumus. Latvijai bija arī divi vairākumi, taču tie netika izmantoti un 16.minūtē kazahi vienus vārtus atguva. Dmitrijs Upers ielauzās Latvijas aizsardzības zonā un no tuvas distances apdraudēja vārtus. Edgars Masaļskis ar šo metienu tika galā, bet ripa nonāca cīņā un no kāda Latvijas hokejista iespurdza Masaļska sargātajā cietoksnī. Tiesnešu brigāde devās vērot video, tomēr vārti tika ieskaitīti – 1:2.

Otrajā trešdaļā jau divi vairākumi bija Kazahstānai – abas reizes divas minūtes nopelnīja Aleksandrs Ņiživijs, kurš šovakar kļuva par Latvijas izlases rekordistu. 36 gadus vecā uzbrucēja kontā tagad ir 216 spēles, un Aleksandrs, apsteidzot Rodrigo Laviņu, kļuva par vienīgo līderi. Ja pirmo mazākumu Latvija izturēja, otrajā rezultāts kļuva neizšķirts – Romāns Starčenko pat ļoti brīvi lieliskā pozīcijā izslidoja tieši pretī vārtiem un pēc nelielas pauzes un māņkustības neatvairāmi meta zem vārtu pārliktņa – 2:2.

Trešdaļas beigās Latvija atkal nokļuva vairākumā. Tas netika izmantots (turklāt trešdaļas izskaņā pretinieks tika izlaists viens pret vienu ar Masaļski), taču neilgi pēc tam trešās trešdaļas pašā minūtē Latvijai izdevās atgūt vadību. Savā zonā rupji kļūdījās Kevins Dalmens – kamēr naturalizētais kanādietis domāja, kā iesākt uzbrukumu, viņu pārsteidza aktīvais Jāņa Sprukta presings. Ripa nonāca pie Mārtiņa Karsuma, kurš uz tukšu vārtu stūri piespēlēja Laurim Dārziņam – 3:2! Komandas apmainījās bīstamiem momentiem, un vienreiz aci pret aci ar Jeremejevu izslidoja Mārtiņš Cipulis.

Jo tuvāk nāca pamatlaika beigas, jo izmisīgāki un nomācošāki kļuva Kazahstānas uzbrukumi. Kazahstānai bija divas fantastiskas izdevības izglābt spēli, taču abas reizes Latvijai izdevās pārvarēt briesmas. Aptuveni minūti pirms beigām Vladimirs Krikunovs pieprasīja pusminūtes pārtraukumu un pēc sešām sekundēm arī nomainīja Jeremejevu pret sesto laukuma spēlētāju. Pavisam neilgi līdz pamatlaika beigām ripa patiesi nokļuva Masaļska vārtos. Tiesnesis gan uzreiz norādīja, ka bijusi kustība ar kāju un ka tiks skatīts video. Pēc ilgstošanas epizodes vērtēšanas beigās tika nolemts, ka vārti netiek skaitīti. Līdz ar to Latvija nosargāja ārkārtīgi svarīgu uzvaru un spēra vēl vienu soli Soču olimpisko spēļu virzienā.

Pēdējo un izšķirošo spēli cīņā par ceļazīmi Latvija aizvadīs svētdien, kad plkst. 17:00 “Arēnā Rīga” tiksies ar Francijas izlasi.
Latvijas izlases sastāvs

Masaļskis (Jučers); Bārtulis – Pujacs, Reķis – Ozoliņš, K.Rēdlihs – Kulda, Sotnieks; Dārziņš – Sprukts – Karsums, Bērziņš – Ņiživijs – Indrašis, M.Rēdlihs – Ķēniņš – Jekimovs, Štāls – Meija – Cipulis, Pavlovs
Olimpiskais kvalifikācijas turnīrs, Rīga

Latvija – Kazahstāna 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Vārti: 1:58 Štāls (Meija, Reķis) 1:0, 2:37 M.Rēdlihs (Jekimovs) 2:0, 15:15 Upers 2:1, 33:00 Starčenko (Aleksandrovs, vair.) 2:2, 40:40 Dārziņš (Karsums, Sprukts) 3:2
Metieni: 34:23
Soda minūtes: 4:10
Vārtsargi: Edgars Masaļskis – Vitālijs Koļesņiks (no 2:37 Vitālijs Jeremejevs)

Autors: Agris Suveizda / SportaCentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites