Kategorijas | Jaunumi, Ziņas


Nervi beigti, toties hokeja izlase brauks arī uz Soču olimpiskajām spēlēm


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Šodien olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pēdējā un vienlaikus izšķirošajā spēlē Latvijas hokeja izlase “Arēnā Rīga” uzņēma Francijas izlasi. Pēc izcili neveiksmīga 1. perioda (0:2) mūsējie prata saņemties un pamatlaikā izspēlēt sev derīgo 2:2. Papildlaika zaudējumam vairs nebija nozīmes – Latvijas izlase brauks uz ceturtajām olimpiskajām spēlēm pēc kārtas!

Pirms mača turnīra teorētiskā situācija bija vairāk nekā skaidra – Latvijai pamatlaikā bija vajadzīgs vismaz neizšķirts. Francijai situācija bija mazliet komplicētāka – nepieciešama uzvara pamatlaikā, taču nederēja 1:0, 2:1 un 3:2 (par kāda no šo rezultātu piepildīšanos īkšķus turēja Kazahstāna).

Latvieši sāka apņēmīgi – pirmajās divās minūtēs meta Lauris Dārziņš, Ronalds Ķēniņš, Miks Indrašis, tomēr 3. minūtē pēc Arvīda Reķa noraidījuma mājinieki saņēma aukstu dušu. Damjēns Flerī no visai asa leņķa ar negaidītu metienu pārsteidza Edgaru Masaļski – 0:1. Latvija ķērās pie atspēlēšanās un pēc Roberta Jekimova nopelnīta vairākuma ļoti tuvu vārtiem bija Miķelis Rēdlihs. Arī vienādos sastāvos latviešiem bija pārsvars, tomēr pēc Ķēniņa noraidījuma atkal bija jāspēlē mazākumā. Franči pie katras iespējas no jebkuras pozīcijas meta pa vārtiem un turpināja to darīt arī pēc Ķēniņa iznākšanas no sodīto soliņa, Lorānam Menjē visbeidzot cauršaujot Masaļski (0:2)… Mūsu izlasei nekas neatlika, kā atsākt ofensīvu – tas arī tika darīts, Francija brīžiem atsitās ar lielām pūlēm (labākais moments bija Jānim Spruktam) un nereti pārkāpa noteikumus, uz 51 sekundi nonākot pat trijatā pret pieciem. Latviešiem bija pāris iespējas, taču 1. periods kā sākās neveiksmīgi, tā arī turpinājās – Francija pirmajā pauzē devās pie tai lieliskā 2:0.

2. perioda pirmajā daļā Francija nekautrējās spēlēt stingri no aizsardzības, radot latviešiem lielas grūtības pārvarēt blīvos bastionus. Pēc kārtējā izšķērdētā vairākuma jau pārņēma bezcerības sajūta, taču emociju uzplaiksnījumu deva Dārziņa individuālie vārti 35. minūtē – Lauris izslidoja viens pret vienu aizsargu, izmānīja un netverami meta virs Iē pleca (1:2). Atlikušajā laikā Francija spēli izlīdzināja, bet mūsējo rindās pamanāmākais joprojām bija Dārziņš, kurš reizi meta bīstami, taču nedaudz garām. Viss izšķīrās pēdējā trešdaļā.

Līdzīgi kā nepatīkamā situācijā ar Kazahstānu (kad izlaidām 2:0 pārsvaru un 3. periods bija jāsāk pie 2:2), arī šoreiz nelabvēlīgā brīdī izdevās gūt svarīgus vārtus 3. perioda pašā sākumā – Dārziņš ielauzās vārtu priekšā, viltīgi atstāja ripu Mārtiņam Karsumam, kurš ar nūjas neērto pusi jau 12. sekundē panāca neizšķirtu (2:2). Tobrīd Francija nonāca kritiskā situācijā – tai nederētu arī 3:2 un bija vajadzīgi vismaz divi vārti. Turpinājumā bija nepatīkams spēles nogrieznis – mūsējie bija pasīvi, un Francija saimniekoja mājinieku aizsardzības zonā. Tieši laikā nāca Aleksandra Ņiživija nopelnīts vairākums – diemžēl tas netika realizēts un mūs sagaidīja nervozas spēles beigas. Pēc Sanda Ozoliņa noraidījuma vienreiz Latvijas izlasi glāba Masaļskis un arī pēdējās minūtēs netrūka nervozēšanas – bija noraidījumi, franču vārtsarga nomainīšana, metieni pa Masaļska vārtiem… Par laimi, 2:2 pamatlaikā izdevās nosargāt un izcīnīt olimpisko ceļazīmi! Papildlaikā Francija izrāva uzvaru, bet tam vairs nebija nozīmes.

Latvijas izlase ir kvalificējusies olimpiskajām spēlēm jau ceturto reizi pēc kārtas – spēlējām Soltleiksitijā, Turīnā, Vankūvērā un tagad, 2014. gadā, cīnīsimies arī Sočos!

Latvija – Francija 2:3 (0:2, 1:0, 1:0, 0:1)
Vārti: 02:50 Flerī (Ovitū, vair.) 0:1, 14:50 Menjē (Derosjē) 0:2, 34:59 Dārziņš (Ķēniņš, M.Rēdlihs) 1:2, 40:12 Karsums (Dārziņš) 2:2, 64:20 Belmārs (Amārs, Menjē) 2:3.
Metieni: 36:26.
Soda minūtes: 10:18.
Vārtos: Masaļskis – Iē (līdz 58:06 un no 59:17 līdz 59:38 un no 60:00).
Latvijas izlases sastāvs

Masaļskis, Jučers – Bārtulis, Pujacs; K.Rēdlihs, Kluda; Reķis, Ozoliņš; Sotnieks – Sprukts, Dārziņš, Karsums; Ķēniņš, M.Rēdlihs, Jekimovs; Bērziņš, Ņiživijs, Indrašis; Štāls, Cipulis, Meija; Pavlovs.

Autors: Edmunds Novickis / SportaCentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites