Kategorijas | Jaunumi, , Ziņas

Atslēgas vārdi: ,

Latvijas izlase pārliecinoši zaudē arī baltkrieviem


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Latvijas hokeja izlase šovakar „Arēnā Rīga” aizvadīja piekto pārbaudes spēli pirms gaidāmā pasaules čempionāta, ar rezultātu 0:3 piekāpjoties Baltkrievijas izlasei. Šis mūsu komandai bija jau piektais zaudējums tik pat mačos. Latvijas izlases hokejisti vārtus nav guvuši jau vairāk kā 134 minūtes.

Latvijas izlases vārtos šodien spēli uzsāka Māris Jučers, bet baltkrievi izvēlējās dot iespēju Stepanam Gorjačevskim no Doņeckas ”Donbass”, kurš KHL regulārajā čempionātā šosezon vārtos tika tikai trīs reizes. Spēles pirmajās piecās minūtēs komandas spēlēja piesardzīgi un, izņemot Kristapa Sotnieka metienu pa pretinieku vārtiem, nevienu bīstamu momentu pie pretinieku vārtiem izveidot nespēja.

Mača sestajā minūtē izlases debitants Ralfs Freibergs nopelnīja divu minūšu noraidījumu, dodot iespēju viesiem spēlēt vairākumā. Vairākuma sākumā baltkrievi rupji kļūdījās, ļaujot Jānim Spruktam iziet vienatnē pret Gorjačevski, taču mūsu komandas uzbrucējam asprātīgā veidā vārtus gūt neizdevās. Vairākumā mūsējie izturēja, bet uzreiz pēc tā viesi atklāja rezultātu, kad vārtu priekšā pēc Andreja Stasa metiena pirmais pie atlēkušās ripas bija Aleksejs Jefimenko, panākot 1:0 viesu labā. Pēc dažām minūtēm baltkrieviem bija lieliska iespēja dubultot savu pārsvaru, kad pēc pārkāpuma pret Artjomu Demkovu tika nozīmēts soda metiens uz mūsu izlases vārtiem. Baltkrievu hokejists izpildīja skaistu soda metienu, taču nespēja pārcelt ripu pāri Māra Jučera kājsargam, rezultātam paliekot nemainīgam.

Arī turpinājumā mūsu komanda aizsardzībā spēlēja pavirši, kas ātri vien noveda pie otro vārtu zaudējuma. Līdzīgā veidā no vārtu priekšas savus otros vārtus mačā guva Jefimenko – 0:2. Pēc neilga brīža baltkrieviem bija vēl labi momenti gūt vārtus, taču tie netika izmantoti. Spēles 16. minūtē pie iespējas spēlēt vairākumā tika mūsu izlase, taču neko prātīgu uzbrukuma zonā izveidot neizdevās. Trešdaļas pēdējā minūtē vispirms Koļcovs, apspēlējot Pujacu, varēja gūt arī trešos vārtus, bet mirkli vēlāk bīstami uzbruka jau mūsējie, liekot baltkrieviem pārkāpt noteikumus. Spēles pirmā trešdaļa noslēdzas gan spēles, gan rezultāta ziņā par labu Baltkrievijas izlasei – 0:2

Otro trešdaļu iesākām skaitliskajā vairākumā pieci pret četriem, bet jau pēc brīža baltkrievi vēlreiz pārkāpa noteikumus, ļaujot Latvijas izlasei spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā, kura laikā izdevās izveidot bīstamus momentus, tomēr vārti gūti netika. Baltkrievu sastāvā atgriezās abi noraidītie spēlētāji un jau pēc dažām sekundēm viņiem izdevās gūt trešos vārtus. Atkal pavirši nospēlējām aizsardzībā, ļaujot Dmitrijam Meļeško vienatnē pa malu iziet pret Jučeru un panākt 3:0.

Reklāma: deju_baneris_28apr.gif

Pēc brīža kārtējo noraidījumu nopelnīja baltkrievi, taču arī šoreiz mūsu hokejisti bija bezspēcīgi. Trešdaļas turpinājumā komandas spēlēja piesardzīgi, viena otri neļaujot izveidot bīstamus vārtu gūšanas momentus. Trešdaļas 14. minūtē noraidījumu nopelnīja Ronalds Ķēniņš, kura laikā baltkrievu neko sakarīgu izveidot nespēja. Trešdaļas beigās un noraidīto spēlētāju soliņu devās arī Jānis Sprukts, kā rezultātā savu meistarību nācās demonstrēt Mārim Jučeram, kurš to lieliski arī paveica. Spēles otrā trešdaļas noslēdzās ar mums nelabvēlīgo 0:3.

Spēles trešo trešdaļu abas komandas iesāk aktīvi, spēlējot visai atklātu hokeju. Vienā no epizodēm Mārtiņš Cipulis uzbrukuma zonā nopelnīja nevajadzīgu noraidījumu par pretinieku turēšanu ar rokām, kā rezultātā atkal bija jāspēlē mazākumā, kura laikā baltkrievi izveidoja vairākus bīstamus momentu pie Māra Jučera sargātajiem vārtiem. Trešdaļas astotajā minūtē pēc Sprukta piespēles laba metiena pozīcija bija Indrašim, taču viņa raidītā ripa lidoja pāri vārtiem. Trešdaļas vidusdaļā mūsējie spēlēja nedaudz aktīvāk, radot vairākas bīstamas situācijas pie baltkrievu vārtiem, uz ko baltkrievi centās atbildēt ar pretuzbrukumiem. Trešdaļas turpinājumā Latvijas izlasei tika fiksēti divi skaitliskā sastāva pārkāpumi īsā laikā, kā rezultātā nu jau kārtējo reizi palikām mazākumā. Mūsu hokejistiem izdevās izturēt abus skaitliskos mazākumus, kuri tika nopelnīti muļķīgā veidā. Spēlēs pēdējās sešās minūtēs rezultāts nemainījās un mačs noslēdzās ar kārtējo Latvijas izlases sauso zaudējumu – 0:3. Mūsu izlases hokejisti vārtus nav spējuši gūt jau 134 minūtes un piecas sekundes.

Rīt plkst. 17:00 „Arēnā Rīga” Latvijas un Baltkrievijas izlases tiksies atkārtoti, bet pēdējo spēli pirms pasaules čempionāta, kurš norisināsies Helsinkos, mūsējie aizvadīs 28. aprīlī ,kad izbraukumā Ruānā tiksies ar Francijas izlasi, kura būs arī Latvijas izlases pretiniece pasaules čempionātā.
Latvijas hokeja izlases sastāvs pret Baltkrieviju 19.04.2013.

Vārtsargi: Māris Jučers, Kristers Gudļevskis (abi Rīgas Dinamo);
Aizsargi: Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis (abi Rīgas Dinamo), Māris Jass (Scorpions, DEL), Georgijs Pujacs (Omskas Avangard), Agris Saviels (Kompanion, Ukraina), Jānis Andersons (Kompanion, Ukraina), Ralfs Freibergs (Bowling Green State Univ.); Uzbrucēji: Miks Indrašis , Andris Džeriņš , Gints Meija , Vitālijs Pavlovs (visi Rīgas Dinamo), Lauris Dārziņš (Kazaņas Ak Bars), Jānis Sprukts (Maskavas CSKA), Mārtiņš Cipulis (Prāgas Lev), Aleksejs Širokovs (Red Ice, Šveice), Ronalds Ķēniņš (ZSC Lions, Šveice), Armands Bērziņš (Kompanion, Ukraina), Juris Štāls (HK SKP Poprad, Slovākija), Toms Hartmanis (Braehead Clan, EIHL).
Euro Hockey Challenge, 19. aprīlis, Rīga

Latvija – Baltkrievija 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Vārti: 7:45 Jefimenko (Stefanovičs, Stass) 0:1, 12:14 Jefimenko (Stefanovičs) 0:2, 23:03 Meļeško (Stefanovičs) 0:3
Soda minūtes: 12:10
Vārtsargi: Māris Jučers – Stepans Gorjačevskis

Autors: Arvis Cimermanis SportaCentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites