Atslēgas vārdi: , ,

Jaunie hokejisti zaudē vietu augstākajā divīzijā

Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

Šodien Sočos pasaules čempionātā jauniešiem otro spēli par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā aizvadīja Latvijas U-18 hokeja izlase, kas sīvā cīņā ar 2:3 atzina slovāku pārākumu, tādējādi noslēdzot turnīru pēdējā vietā un arī zaudējot vietu elites divīzijā. Vārtus izlases labā guva Jānis Jaks un Rihards Bukarts.

Mača rezultāts tika atklāts pirmā perioda vidū, kad uzreiz pēc iemetiena Maksimu Rešetņikovu pārspēja Dominīks Rehāks, taču vien pāris minūtes vēlāk skaitlisko vairākumu realizēja un jau 2:0 panāca Roberts Lāntoši. Perioda otrajā pusē lielo skaitlisko vairākumu izmantoja latvieši, kad ar spēcīgu metienu no zilās līnijas vārtus guva Jānis Jaks, bet pašā trešdaļas izskaņā precīzs bija arī Rihards Bukarts.

Otro trešdaļu Latvijas hokejisti iesāka ar diviem skaitliskajiem vairākumiem, kurus gan vārtus guvumā neprata pārvērst. Trešdaļas turpinājumā abas komandas nopelnīja vēl virkni noraidījumus, vārtus gan tā arī negūstot.

Trešo periodu slovāki uzsāka ļoti aktīvi, tā piektajā minūtē uzvaras vārtus gūstot Dāvidam Šoltēšam. Mača izskaņā Latvijas izlases vairākas minūtes spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem, taču trešos vārtus gūt tā arī nespēja, piedzīvojot zaudējumu ar 2:3 un atvadoties no augstākās divīzijas.

Nākamgad Latvijas vietu augstākajā divīzijā ieņems Dānijas jaunie hokejisti, tikmēr latviešiem būs jācīnās 1. divīzijas A grupā kopā ar norvēģiem, itāļiem, baltkrieviem, francūžiem un kazahiem.

Šī bija vien ceturtā reize, kad Latvijas U-18 hokeja izlase spēlēja augstākajā divīzijā.
Pasaules čempionāts jauniešiem, 26. aprīlis

Latvija – Slovākija 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Vārti: 09:03 Rehāks (Lāntoši) 0:1, 11:28 Lāntoši (Celarīks, vair.) 0:2, 14:52 Jaks (Bernhards, Golovkovs, vair.x2) 1:2, 19:15 Bukarts (Birzītis, Šmits) 2:2, 44:33 Šoltēss (Varga) 2:3
Metieni: 29 – 31
Soda minūtes: 24 – 14
Vārtsargi: Maksims Rešetņikovs – Dāvids Okoličānijs