“Dinamo” zaudē papildlaikā, bet saglabā cerības uz finālu


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

4069Latvijas Dzelzceļa kausa otrajā spēlē Rīgas “Dinamo” papildlaikā ar 2:3 piekāpās “Ak Bars” hokejistiem, taču saglabāja cerības arī uz spēlēšanu turnīra finālā, kurā šodien jau iekļuva SKA. Otru finālistu liktenis izšķirsies trešdien “Lokomotiv” un “Ak Bars” mačā.

Lielisku maču vaakr aizvadījušo Mikaelu Telkvistu rīdzinieku vārtos šoreiz nomainīja Jakubs Sedlāčeks, kuram tāpat nepieciešams iekustēties pirms sezonas sākuma, bet Latvijas Dzlezceļa kauss tomēr ir un paliek pārbaudes turnīrs. Čeham ugunskristības Arēnā Rīga tika noorganizētas nekavējoties – jau pirmajā minūtē noteikumus pārkāpa Andris Džeriņš, atstājot komandu mazākumā. Vārtsargam divās minūtēs bija arī jāpastrādā, vienā no epizodēm ripu arī noslaukot no vārtu līnijas.

Vienādos sastāvos vairāk uzbrukuma “Dinamo”, 8. minūtē arī atklājot rezultātu. Viss sākās ar Arvīda Reķa laicīgu piespēli Kailam Vilsonam, kuram gan apmānīt Emīlu Garipovu neizdevās, taču pie atsitās ripas pirmais bija Miks Indrašis un trieca to vārtos. Līdz ar to arī turnīra otrajā mača rezultātu atklāja Indrašis, taču drīz vien vēsture atkārtojās vēlreiz. Par otro vārtu autoru, tieši tāpat, kā pirmajā spēlē, kļuva Juris Upītis, tikai šoreiz piecas nevis vienu minūti vēlāk. Atkal laimi izdevās sameklēt, izcīnot atlēkušo ripu. Pēc Rodrigo Laviņa metiena no zilās līnijas, ripa atsitās pret “Ak Bars” spēlētāju nūju un tieši pretī vārtiem atlēca pie Upīša, kura priekšā bija brīvs vārtu stūris – 2:0.

Trešdaļas beigās viesi tomēr attapās, atkal liekot strādāt Sedlāčekam. 16. minūtē pēc spēcīga metiena ripa palika pie vārtsarga kājssargiem, bet pirmais pie tās tika Laviņš, neļaujot sāncešiem izdarīt atkārtotu metienu. Arī pēdējā minūte aizritēja “Dinamo” aizsardzības zonā, “Ak Bars” hokejisti galu galā 20 minūtēs bija izdarījuši vairāk metienu par dinamiešiem, tomēr vadībā ar 2:0 bija tieši mājinieki. Sliktā ziņa – jau perioda sākumā, metoties zem ripas, savainojumā iedzīvojās Marsels Hosa, kurš mēģināja turpināt spēli, tomēr drīz vien devās uz ģērbtuvēm.

Pirmajā mačā “Dinamo” labākais bija tieši otrais periods, un arī šajā mačā kas tāds ļoti noderētu, taču trešdaļas sākums izvērsās pagalam nesekmīgi. Perioda piektajā minūtē kļūdu pieļāva Krišjānis Rēdlihs, vidējā zonā uzdāvinot ripu viesiem, kas beidzās ar precīzu Vasīlija Tokareva metienu pāri Sedlāčeka plecam. Jau pēc divām minūtēm mērķi sasniedza vēl viens viesu metiens no distances, un rezultāts jau kļuva neizšķirts – 2:2. Šoreiz precīzs metiens Denisa Golubeva rēķinā.

Trešdaļas vidū hokeja laukums uz brīdi pārvērtās kaujas laukā. Vispirms Stepans Zaharčuks uz savas zilās līnijas ar elkoni sagaidīja Džeriņu, pārsitot viņam aci un nopelnot noraidījumu līdz spēles beigām. Rīdzinieki tika arī pie divu vīru pārsvara, taču izmantot to nesanāca, turklāt vēl par sitienu vārtsargam ar nūju divas minūtes nopelnīja Roberts Bukarts. Līdz ar to ne vien neizdevās atkal izvirzīties vadībā esot vairākumā, bet pēc kāda laika pašiem nācās spēlēt mazākumā. Arī “Ak Bars” neizmantoja ne šo, ne vēl vienu vairākumu, un pēc šīs trešdaļas tablo rādīja 2:2. Rezultāts un otrā periodā otrās puses atmosfēra laukumā ļāva cerēt uz kārtīgu kauju trešajā trešadaļā.

Jau trešdaļas sākumā “Dinamo” tika pie vairākumā, pēc tam arī pie iespējas vēlreiz piecatā spēlēt pret trim kazaņiešiem, taču nedz bīstamu momentu, nedz vārtu guvumu nebija. Perioda septītajā minūtē lieliska iespēja izvirzīt komandu vadībā bija Gintam Meijam, kurš no Marsela Haščāka ripu saņēma tieši pretī vārtiem, bet lieliski ar tvērējcimdu darbojās Garipovs, savācot ripu.

Trešdaļas vidū Sedlāčeku no tuvas distances pārspēt centās Artjoms Lukojanovs, bet čehu vārtsargs nospēlēja precīzi, taču šim uzbrukuma sekoja asumi pie vārtiem, kas gan beidzās bez noraidījumiem. Pāris minūtes vēlak tomēr sekoja arī tas, turklāt mazākumā palika “Dinamo” – Vilsonam divas minūtes par apzinātu ripas izmešanu. “Ak Bars” pamatīgi apsēda mājinieku vārtus, bet arī šis vairākums ar precīzu metienu nebeidzās. Rīdzinieki atbildēja ar pretuzbrukumu, kas beidzās ar Hasčāka metienu no tuvas distances, bet sarkanā gaisma aiz sāncenšu vārtiem neiedegās, jo atkal lieliski darbojās Garipovs.

Pamatlaika izskaņa noritēja viesu aizsardzības zonā, rīdziniekiem bija arī momenti, taču paša galvenā nebija – ripa vārtos negāja. Par laimi, savu iespēju neizmantoja arī “Ak Bars”, kad sešas sekundes līdz spēles beigām Aleksandram Svitovam apstrādāt ripu un tikt labā metiena situācijā.

Uzvarētāju noteikšanai vajadzēja nozīmēt papildlaiku, kurā veiksmīgāki izrādījās viesi. Pie savas zilās līnijas aizgulējās Georgijs Pujacs, kuru no aizmugures apzaga Tims Steipltons, pēc brīža no tuvas distances arī apspēlējot Sedlāčeku – 2:3. Līdz ar to otrā finālista liktenis noskaidrosies “Lokomotiv” un “Ak Bars” mačā – rīdziniekiem jācer uz “Loko” uzvaru pamatlaikā.
Latvijas Dzelzceļa kauss, 27. augusts
Dinamo – Ak Bars 2:3 (2:0, 0:2, 0:0, 0:1 )

Vārti: 7:27 Indrašis (Vilsons, Reķis) 1:0, 12:12 Upītis (Laviņš) 2:0, 24:01 Tokranovs (Obuhovs) 2:1, 26:21 Golubevs (Abduļins, Lukojanovs) 2:2, 63:44 Steipltons 2:3
Soda minūtes: 8:31
Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks – Emīls Garipovs

Rīgas Dinamo:
Jakubs Sedlāčeks (Mikaels Telkvists); Sandis Ozoliņš – Krišjānis Rēdlihs, Roberts Bukarts – Pols Šehura – Miks Indrašis; Georgijs Pujacs – Mets Robinsons, Aleksandrs Ņiživijs – Kails Vilsons – Marsels Hosa; Oskars Cibuļskis – Arvīds Reķis, Marsels Haščāks – Andris Džeriņš – Gints Meija; Kristaps Sotnieks – Rodrigo Laviņš, Juris Upītis – Artūrs Kuzmenkovs – Mārtiņš Cipulis.
Kazaņas Ak Bars:
Emīls Garipovs (Jevgeņijs Konstantinovs); Konstantīns Korņejevs – Iļja Ņikuļins, Jevgeņijs Medvedevs – Šons Heška, Grigorijs Paņins – Aleksandrs Osipovs, Stepans Zaharčuks – Alberts Jaruļins; Tims Steipltons – Vladimirs Tkačovs – Dmitrijs Obuhovs, Tomāšs Vincours – Aleksandrs Svitovs – Kriss Burks, Artjoms Lukojanovs – Deniss Abduļins – Deniss Golubevs, Daniils Faizuļins – Jevgeņijs Svečņikovs – Vasīlijs Tokranovs.

Autors: Pēteris Neimanis / SportaCentrs.com


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites