Kategorijas | Jaunumi, Ziņas


Dinamo iemet sešus un sagrauj Vityaz


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

_v8c1888Pie sestā panākuma kopumā uz piektā pamatlaikā tikuši Rīgas ” Dinamo” hokejisti, kas savu līdzjutēju priekšā bez ierunām kapitulēt piespieda Podoļskas “Vityaz”, izcīnot uzvaru 6:1. Divi vārtu guvumi rīdzinieku rindās Polam Šehuram, bet pa diviem rezultativitātes punktiem arī Metam Robinsionam un Aleksandram Ņiživijam.

Mačs sākās ātrā tempā un ar abu komandu uzbrukumiem, tiesa vārtsargiem pirmajās minūtēs darbā nebija jāiesaistās. Ceturtajā minūtē pirmo reizi ripu savākt vajadzēja Mikaelam Telkvistam, bet divas minūtes vēlāk Andris Džeriņš atbildēja ar metienu no puszonas pa Juhana Baklunda vārtiem. Spēles tempu ātri uzņēma arī mača tiesneši, uz brīdi paņemot spēles grožus savās rokās, vispirms atstājot “Vityaz” trīs vīru sastāvā, bet 20 sekundes vēlāk uz noraidīto soliņa sūtot arī Vitāliju Pavlovu.

Tomēr šie notikumi labāk iespaidoja “Dinamo” hokejistus, kas ieguva ievērojamu teritoriālo pārsvaru un arī regulāri apdraudēja sāncenšu vārtus. Kā šādās situācijās mēdz teikt, vārtu guvums brieda un sabrieda arī. Baklunds tika galā ar Ginta Meijas metienu, bet atlēkušo ripu savāca Marcels Hosa. Lai gan slovāks bija ar muguru pret vārtiem un sāncenšu aizsarga uzraudzībā, pagriezienā izdevās izdarīt metienu un ripu aiz Baklunda muguras raidīt vārtos.

Telkvists drīz vien pasveicināja aizsargs Vladimirs Malevičs, pēc individuāla reida izdarot metienu pa vārtiem, taču tvert ripu nevajadzēja, jo tā lidoja garām. Toties garām nemeta Mets Robinsons. Mača 18. minūtē ripu pie apmales izcīnīja Aleksandrs Niživijs un uzreiz raidīja to uz vārtu priekšu, kur jau dežūrēja rīdzinieku aizsargs, savācot kaučuka izstrādājumu un arī pagriezienā virs vārtsarga pleca raidot to vārtos – 2:0! Šāds rezultāts saglabājās līdz pat pirmās trešdaļas beigām, bet rīdzinieku pārsvara šajā trešdaļā demonstrēja ne tikai tas. Statistika liecināja, ka uz mājinieku 11 metieniem viesi atbildējuši ar diviem.

Otrajā trešdaļā notikumu bija vairāk, nekā dažkārt visā mačā. Vispirms jau pirmajā uzbrukumā Oskars Cibuļskis panāca 3:0, taču tas bija tikai starta šāviens. Divas minūtes vēlāk tiesneši ļoti bargi novērtēja Kristapa Sotnieka spēka paņēmienu, noraidot viņu uz piecām minūtēm un līdz mača beigām. Vairākuma otrajā minūtē “Vityaz” izdevās rezultāta starpību samazināt (komandas pirmie vārti vairākumā šajā sezonā!) pēc Maleviča metiena, taču atlikušajās minūtēs rīdzinieki ar sāncenšu uzbrukumiem tika galā. Vienādos sastāvos “Dinamo” dominēja, pēc kāda laika vēlreiz šajā mačā tiekot pie divu vīru pārsvara, kuru šoreiz izdevās izmantoto – Ozo piespēlē Ņiživijam, Saša pieiet tuvāk vārtiem, iepauzē un met precīzi devītniekā.

Viesiem uzbrukt izdevās tikai esot vairākumā (2 minūtes Pavlovam), bet lieliski darbojās Telkvists un visa “Dinamo” aizsardzība. Trešdaļas beigās tika gūti vēl vieni vārti, turklāt atkal izcēlās mājinieki. Miks Indrašis pie vārtu stūra atrada Polu Šehuru, kuram atlika tikai nokārtot formalitātes – 5:1! Trešajam periodam vajadzēja atbildēt uz diviem jautājumiem: ar kādu rezultātu “Dinamo” uzvarēs un vai iespējams trakāks periods par to, kāds bija otrais?

Trešā perioda pirmās septiņas minūtes aizskrēja faktiski bez pauzēm, bet nozīmīgākais notikums bija jauno spēlētāja Andra Sikšņa un Edgara Siksnas debija. Vairāk intereses par uzbrukumiem bija “Vityaz” spēlētājiem, bet pēc vienas šādas akcijas trešdaļas vidū divatā pret vienu aizsargu aizbēga Gints Meija un Sandis Ozoliņš. Uzbrucēja metienu tvēra vārtsargs. Tomēr vienu reizi sarkanā gaisma aiz vārtiem iedegās arī šajā trešdaļā, turklāt atkal aiz Baklunda cietokšņa. Skaitliskajā vairākumā Rodrigo Laviņa un Meta Robinsona saspēle beidzās ar labas metiena pozīcijas nodrošināšanu Šehuram, kurš iespēju gūt otros vārtus mačā garām nelaida – 6:1!

Līdzjutēji pieprasīja arī septītos, bet šis uzdevums tomēr palika neizpildīts. Īsti jau arī nevajadzēja – parliecinoša uzvars 6:1 un “Dinamo” turpina turēties visas līgas galvgalī!

KHL regulārā sezona, 21.septembris

Dinamo – Vityaz 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

Vārti: 11:29 Hosa (Sotnieks, Meija) 1:0, 17:19 Robinsons (Ņiživijs) 2:0, 22:07 Cibuļskis (Pavlovs, Džeriņš) 3:0, 26:14 Malevičs (Hafizuļins) 3:1 vair., 31:14 Ņiživijs (Ozoliņš) 4:1 vair., 37:46 Šehura (Indrašis ) 5:1, 55:33 Šehura (Laviņš, Robinsons)
Soda minūtes: 35:14

Vārtsargi: Mikaels Telkvists – Juhans Baklunds

Dinamo: Mikaels Telkvists; Sandis Ozoliņš – Arvīds Reķis, Mets Robinsons – Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš – Oskars Cibuļskis, Edgars Siksna; Gints Meija – Kails Vilsons – Marsels Hosa, Aleksandrs Ņiživijs – Artūrs Kuzmenkovs – Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs – Andris Džeriņš – Gunārs Skvorcovs, Vojtehs Polāks – Pols Šehura – Miks Indrašis, Andris Siksnis.

Autors: Jānis Rubulis / SportaCentrs.com

Foto: dinamoriga.eu


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites