Kategorijas | Jaunumi, Ziņas

Atslēgas vārdi: ,

KHL: “Priekšnesumā Rīgā nekā krimināla nebija”


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

dinamo apsveikumsKontinentālās hokeja līgas vadība nosūtījusi iesniegumu Rīgas „Dinamo” klubam ar prasību paskaidrot svastikas izmantošanu pirmsspēles ceremonijā pirms „Dinamo” spēles pret „Yugra, norādījis KHL viceprezidents Vladimirs Šalavejs. Speciāli izveidota komisija ar neatkarīgo ekspertu pārstāvniecību gan šobrīd atzinusi, ka nekā slikta šajā priekšnesumā nav.

17. novembrī, dienu pirms Latvijas Neatkarības proklamēšanas gadadienas, Rīgas „Dinamo” aizvadīja maču pret Hantimansijskas „Yugra”, kurā uzvarēja papildlaikā ar 4:3. Par godu gaidāmajai svētku dienai pirms spēles uz ledus notika svinīgs priekšnesums, kura laikā dejotāji latviešu tautu tērpos ar Latvijas karogu palīdzību izveidoja svastiku jeb kāškrustu.

KHL vadību šis priekšnesums gan ir satraucis pietiekami daudz, lai tā pieprasītu paskaidrojumus no „Dinamo” puses, kā arī lūgts iepazīstināt KHL pārstāvjus ar svētku ceremonijas programmu.

„No drošību sargājošajām instancēm nekādus ziņojumus neesam saņēmuši,” portālam Rsport.ru skaidroja KHL viceprezidents Vladimirs Šalajevs. „Ceru, ka nekā krimināla šajā pasākumā nav bijis. Taču tik un tā KHL uzskata par vajadzīgu pieprasīt priekšnesuma scenāriju un paskaidrojumu, lai galīgi pārliecinātos par šajā priekšnesumā slēptajiem zemtekstiem.”

Rīgas “Dinamo” kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis, reaģējot uz šīm KHL bažām un izteikumiem, paziņojis: “Nekādas svastikas tur nebija. Redzēju laukumā senu nacionālo ornamentu un katrā gadījumā latviešu tautas. Šīs zīmes pastāvēja arī pirms Ādolfa Hitlera, un viņš tās nozaga. Mēs sniegsim savus paskaidrojumus arī KHL vadībai.”

Savukārt Rīgas “Dinamo” preses sekretārs Jānis Stepītis norādīja: “Mēs redzējām šī šova mēģinājumus, bet nevarējām iedomāties, ka tas izraisīs tādu reakciju. Priekšnesumā tika parādīts latviešu tradicionālais simbols, kurš tiek izmantots mūsu nacionālajā apģērbā, visos ornamentos. Tam ir daudz nosaukumu, bet tā nav svastika. Mēs nekādā ziņā negribējām šo šovu saistīt ar Otrā Pasaules kara notikumiem, tas ir pārpratums”.

Svastiku savā simbolikā pagājušajā gadsimta vidū iekļāva nacisma ideoloģijas pārstāvji, taču latviešu tautas vēsturē svastikai ir daudz senāka un pavisam cita nozīme, un tā tiek dēvēta arī par ugunskrustu un kāškrustu. Dejas iestudētāja ir Latvijā labi pazīstamā horeogrāfe Taiga Ludborža, savukārt deju izpildījušas Nacionālo bruņoto spēku deju kopas „Bramaņi” un „Dižbramaņi”.

KHL viceprezidents jau paziņojis, ka tika izveidota speciāla komisija, kurā tika pieaicināti arī neatkarīgi eksperti. Šī komisija atzinusi, ka nekas krimināls šajā pirmsspēles priekšnesumā nav atklāts. “Ir tāds labs izteiciens,” saka Šalajevs. “Ļaujiet man izraut no Bībeles vienu teikumu, un es pierādīšu, ka tās autors ir jāpakar. Šoreiz bija tāds pats gadījums. No liela un laba pasākuma tika izrautas divas sekundes, kuras kāds pasniedza pa savam. Materiāli tika iesūtīti KHL, un mums tie bija jāizvērtē. Komisija izvērtēja, piesaistīja speciālistus un atzina, ka nekā slikta šajā priekšnesumā nav bijis.”


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites