Kategorijas | Jaunumi, Ziņas

Atslēgas vārdi:

Sandis Ozoliņš liek punktu spilgtajai hokejista karjerai


Nosūti epastu autoram | Visi autora raksti:

2014-05-27_photo_phpViens no pēdējo gadu slavenākajiem Latvijas sportistiem, hokejists Sandis Ozoliņš šodien paziņojis par profesionālā sportista karjeras beigām. To Latvijas izlases kapteinis šovakar pavēstīja Latvijas Televīzijas raidījumā “1 pret 1”.

Jau pēc aizvadītās sezonas Rīgas „Dinamo” komandas sastāvā klīda runas, ka šī aizsargam varētu būt bijusi pēdējā sezona profesionālajā hokejā. Jau iepriekš Sandis izteicās, ka šobrīd nonācis krustcelēs, kurās ir vairākas norādes. Šodien kļuva skaidrs, ka Sandis Ozoliņš liek punktu hokejista karjerai.

„Gribu pateikt lielu paldies saviem vecākiem, savai ģimenei, radiem, draugiem, tuviem cilvēkiem, komandas biedriem, treneriem un skolotājiem, visiem kas ir bijuši kopā ar mani manas ilgās hokeja karjeras laikā. Ar šo pateicību es vēlos nobeigt savu profesionālo hokejista karjeru,” emocionāli teica Sandis Ozoliņš, neslēpjot, ka šis ir ļoti svarīga dzīves posma noslēgums.

„Es darīju darbu, kuru ļoti mīlēju. Man ir paveicies, ka man tik ilgā laika periodā bija iespēja darīt to, kas man patika. Tas bija gan mans darbs, gan hobijs. Ir pienācis laiks beigt… Es saprotu, kādu ieguldījumu man tas prasītu, ja vēlētos turpināt. Vai es to spētu tādā pašā garā darīt vēl vienu gadu? Nē, es to nespētu. Nav manā dabā kaut ko darīt uz pusslodzi, es tā nejustos komfortabli,” savu lēmumu pamatoja hokejists.

Jau ilgāku laiku tika runāts, ka Sandis turpmāk varētu pievērsties politikai, un nu jau bijušais hokejists, neslēpj, ka saistīs nākotni tieši šajā sfērā.„Tālāk sekos jauni izaicinājumi, jauni mērķi. Nav noslēpums, ka esmu ticies ar lielu daļu politisko partiju līderiem, gan jaunizveidoto partiju, valdībā esošo partiju. Esmu ticies, runājis, uzklausījis viņu viedokļus, viņu pieredzi, nākotnes vīzijas. Esmu paudis arī savas domas un idejas, kā varētu piedalīties politiskajos procesos,” skaidroja Ozoliņš, apstiprinot savu pievienošanos partijai „Latvijas Attīstībai”.

Sandis Ozoliņš – hokejists

Savas karjeras laikā 1972. gada 3. augustā dzimušais Sandis Ozoliņš bija uzbrūkošā stila aizsargs, kas lieliski prata savienot savus pienākumus aizsardzībā un uzbrukumā. Visas savas karjeras laikā viņš bija starp rezultatīvākajiem aizsargiem, neatkarīgi no tā, kurā komandā būtu spēlējis. Ozoliņš ir panākumiem bagātākais Latvijas hokejists Nacionālajā Hokeja līgā (NHL), spēlējis sešās dažādās komandās. 1996. gadā viņš kopā ar Kolorādo “Avalanche” kā pirmais (līdz šim vienīgais) latviešu hokejists izcīnīja Stenlija kausu, NHL karjeras laikā septiņas reizes piedalījās Visu zvaigžņu spēlēs. Sandim pieder iemesto ripu, rezultatīvo piespēļu un gūto punktu rekordi starp latviešu spēlētājiem NHL. Kopskaitā NHL latviešu aizsargs aizvadījis 875 spēles, kurās izcēlies ar 167 vārtu guvumiem un 397 rezultatīvām piespēlēm.

Latvijas izlases rindās Ozo, kā viņu dēvēja hokeja draugi ASV un vēlāk arī Latvijā, piedalījies 2001. un 2002. gada pasaules čempionātos, kā arī 2002., 2006. un 2014. gada olimpiskajās spēlēs. Kopskaitā Ozoliņš piedalījies 40 Latvijas izlases spēlēs, gūstot deviņus vārtus un atdodot 26 rezultatīvas piespēles. Latvijas izlases spēlētāji pēdējos gados Sandi dēvēja par tēvu, kurš lieliski spēja saliedēt komandu tai visgrūtākajos brīžos.

Savus pēdējos karjeras gadus hokeja aizsargs aizvadīja Kontinentālajā Hokeja līgā (KHL), kur pārstāvēja Rīgas „Dinamo” un Mitišču „Atlant” klubu krāsas. Piecu sezonu laikā Ozo KHL aizvadīja 260 mačus, kuros izcēlās ar 29 vārtu guvumiem un 103 rezultatīvām piespēlēm. Pēdējos karjera gados Sandis bija īstens komandas līderis un kapteinis, ne tikai klubā, bet arī izlasē.

Jānis Celmiņš, SportaCentrs.com

Foto: Romāns Kokšarovs, f64


Comments are closed.

  • Jaunākie
  • Lasītākie
  • Komentētākie
  • Birkas
  • RSS

Advertise Here

Fotogalerijas bildes - Skatīt visas fotogrāfijas

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosSaulgriežu ugunis Rīgas kalnosFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusFood Union regiona lielakaja partikas izstade prezentes 22 eksporta jaunumusKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēKristīnes Opolais debija Klasikas tiešraidēPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemPirmo reizi Latvijā - Argentīnas Tango nodarbības jauniešiemDSC07259DSC07247DSC07243DSC07242DSC07237

Noderīgas saites